Поради експертів

10 Важливих порад по догляду за зубами

1Порада

Багато – не те ж саме, що якісно!

Зубний камінь або зубний наліт – це цілком природнє явище. Навіть після професійної чистки у стоматологічному кабінеті, коронки і корені зубів вже через кілька хвилин вкриваються колоніями бактерій, так званою біоплівкою (нальотом). Якщо їх залишити без догляду, то вже через 24-72 колонії дозрівають до такого стану, що можуть загрожувати розвитком таких хвороб, як карієс та пародонтит.

Щоб уникнути цього, зуби потрібно чистити двічі на день:

Вранці: ретельне чищення не менше 3-х хвилин (перед сніданком). Треба якомога краще видалити зубний наліт.

Увечері: важливі інгредієнти (фтор, рідка емаль) наносяться на очищену зубну емаль. Чистити зуби потрібно не раніше як через дві години після вживання кислих страв/напоїв.

Порада експерта
Чищення зубів багато разів не день не потрібно. Навпаки, часте поверхневе чищення майже як відсутність чищення. Крім того часте чищення підвищує риск травмувати ясна або емаль (подряпини, ерозія).

2Порада

Чищення – це більше ніж видалення нальоту!

При чищенні стимулюється виділення слини. Крім видалення нальоту, зубні поверхні відновлюються мінералами, що є в слині, особливо кальцієм. Разом із фтором у складі пасти, приблизно через три хвилини на зубах формується захисний шар фториду кальцію, який ремінералізує пошкоджену емаль та захищає від впливу кислот. Цей захисний шар необхідно відновлювати двічі на день (завдяки чищенню зубів).

Порада експерта
Після чищення зубів просто виплюньте пасту зі фтором, не змивайте водою!

3Порада

Правильна щітка / Правильне чищення!

Найкраща ефективність чищення зубів у дітей, підлітків та дорослих досягається завдяки електричним зубним щіткам з високою швидкістю руху. Хтось обирає звукові щітки, інші – звичайні обертальні. Важливіше швидкість руху щетинок.

Голівка щітки не повинна бути великою, а щетина не жорсткіше середньої. Змінювати щітку потрібно через кожні три місяці. Щітку потрібно тримати під кутом 45 до лінії ясен і зовсім легко притискати. Решту справи зробить сама щітка.

Чистити треба вимітаючими рухами від лінії ясен. Не треба чистити, рухаючи щітку вздовж зубного ряду, це погіршить якість очистки, а також може привести до травмування ясен або шийкі зуба.

Порада експерта
Чищення електричними щітками ефективніше ніж мануальне чищення звичайними щітками!

4Порада

Чищення між зубами!

Ми рекомендуємо використовувати зубну нитку для молодих людей із здоровими яснами. Зараз доступний великий вибір різних розмірів і форм.

У разі рецесії ясен або пародонтиту, рекомендується використовувати інтердентальні йоршики відповідного розміру (не занадто великі).

Порада експерта
Чистити між зубами потрібно всього один раз на день.

5Порада

Правильна зубна паста!

Сучасні пасти делікатно очищають і завжди містять фтор. Зубна паста для дітей повинна містити 500 проміле фтору. А паста для дорослих і підлітків до 1500 проміле фтору.

Зубні пасти останнього покоління також містять рідку емаль (медичний гідроксиапатит), що створює гладкий захисний шар емалі на зубній поверхні при кожному чищенні. Це відновлює дрібні дефекти зубної емалі, знижує гіперчутливість і повертає зубам блиск.

Порада експерта
Найкращу ефективність має фтор разом із рідкою емаллю. Продукція по догляду за ротовою порожниною ApaCare® крім того має своїми перевагами відсутністю консервантів і потенційних алергенів тощо.

6Порада

Паста для полірування зубів вдома!

Якщо ви схильні до того, що зуби втрачають білизну або до формування зубного каменю, вам потрібно 1-2 рази на тиждень замість звичайної зубної пасти чистити зуби поліруючою зубною пастою. Це допоможе в домашніх умовах найдовше зберегти результат чищення зубів у стоматологічному кабінеті.

Порада експерта
Використовуйте поліруючу зубну пасту ApaCare® 1-2 рази на тиждень.

7Порада

Відновлення / відбілення емалі після чищення зубів!

Професійні відновлюючі пасти, такі як ApaCare® Рідка Емаль, це не звичайна зубна паста. Це висококонцентровані відновлюючі гелі з медичним гідроксиапатитом для інтенсивної профілактики карієсу. Найкращий результат досягається при нанесенні на очищену зубну поверхню після застосування зубної пасти, що містить фтор.

Пори і мікротріщини закриваються, декальцинація зменшується, чутливість прибирається, а зуби стають білішими.

Порада експерта
Увечері після чищення зубів нанесіть гель ApaCare® Рідка Емаль зубною щіткою або пальцем, розподеліть по зубному ряду, виплюньте надлишок та залиште на ніч. Не полоскайте водою!

8Порада

Кому потрібен ополіскувач рота?

Ополіскувач повинен містити м’який антибактеріальний комплекс компонентів. Вони проникають у зубний наліт (біоплівку) й ефективно пригнічують розвиток патогенних мікроорганізмів.

Ополіскувачі ротової порожнини, як правило, не підходять для дітей віком до 12 років і повинні використовуватися регулярно протягом тривалого часу, особливо людьми із проблемами з яснами або пародонтитом.

Порада експерта
Полощіть двічі на день протягом 30-ти секунд Ополіскувачем ApaCare®. Між чищеннями зубів, але бажано не одразу після процедури чищення.

9Порада

Чи жувальна гумка допомагає у догляді за зубами?

Жування гумки стимулює виділення слини, тим самим захищає зуби від шкідкливих кислот, що виробляються бактеріями.

Але можна зробити більше!

Жувальні гумки для догляду за зубами такі як, гумка ApaGum®, містить 100% Ксиліт (натуральний березовий цукор) і, таким чином, може запобігти розвитку карієсу. Крім того вона має у складі корисні мінерали, що стійко підтримують процес ремінералізації зубної емалі.

Порада експерта
6 тижнів використання жувальної гумки для профілактики карієсу (стандартна упаковка)!
Дорослі й діти від 12-ти років: 2 жувальні гумки ApaGum тричі на день®
Діти від 3-х років: 1 жувальна гумка ApaGum тричі на день®